Goście z Jarosławia

Goście z Jarosławia 1680x945

We wtorek 3 października Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu odwiedzili podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Powiat świecki jest powiatem partnerskim dla jarosławskiego. Nasi goście w trakcie swojego wyjazdu odwiedzają najciekawsze miejsca naszego powiatu, a także województwa kujawsko-pomorskiego. Wstępem do zwiedzania nowego gmachu biblioteki było kilka słów na temat historii naszej książnicy oraz prezentacja multimedialna „Marzenie biblioteka” przedstawiająca kolejne etapy budowy oraz to, jak wszechstronnie wykorzystywana jest nowa, przestronna i funkcjonalna biblioteka do działań popularyzujących czytelnictwo: m.in. spotkania autorskie, prelekcje, odczyty, spotkania z historią, kursy komputerowe czy warsztaty rękodzielnicze.

Wychowankowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzili poszczególnie przestrzenie, rozpoczynając od Wypożyczalni dla Dzieci, następnie mieli okazję przyjrzeć się zakupom nowości wydawniczych w Dziale Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, a w Wypożyczalni dla Dorosłych zobaczyli najcenniejsze zbiory biblioteki, wyeksponowane na regałach. Dowiedzieli się, że Wypożyczalnia dla Dorosłych i Czytelnia to nowoczesne centrum informacji, które każdemu czytelnikowi może zaoferować ciekawy zbiór książek (stale uzupełniany o nowości wydawnicze), prasę, a także szeroką gamę usług informacyjnych. Zapoznali się z katalogiem online biblioteki oraz zasadami korzystania z czytelni komputerowej.

Nasi goście byli pod ogromnym wrażeniem nowoczesnej biblioteki w Świeciu.

oprac. Marcin Warmke

Użytkowników: