Mikołaj w Bibliotece

ŁOWINEK 1680x945

6 grudnia, w Dzień Świętego Mikołaja Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Łowinku. Na początku dzieci poznały prawdziwą historię Świętego Mikołaja, który został biskupem Myry, miasta leżącego w dzisiejszej Turcji. Tradycja związana z postacią wielkiego darczyńcy przetrwała do dziś, dlatego nie mogło zabraknąć Mikołaja, który specjalnie przybył do naszej biblioteki. Każdy otrzymał słodki upominek, ale jak przystało na Świętego dzieciaki musiały wykonać proste zadania i oczywiście odpowiedzieć czy były grzeczne. Specjalnie dla Mikołaja zaśpiewały kolędę. Po wizycie Mikołaja uczestnicy spotkania ozdobili choinki, które zabrali ze sobą do Łowinka.  Mikołajkowe spotkanie w bibliotece upłynęło w miłej, radosnej i świątecznej atmosferze.

oprac. Marcin Warmke