KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Wypożyczalnia dla dorosłych MBP tel. 52 333 48 13

Wypożyczalnia dla dorosłych posiada księgozbiór liczący blisko 24.500 woluminów. Składają się na niego książki z literatury pięknej polskiej i obcej (w tym klasyka i powieści współczesne – romanse, kryminały, powieści obyczajowe, sensacyjne, fantasy oraz poezja, dramat, lektury szkolne i powieści młodzieżowe) oraz wydawnictwa popularno-naukowe z wszystkich dziedzin wiedzy.

Dla czytelników niepełnosprawnychwypożyczalnia oferuje zbiór „książki mówionej”. Obecnie posiadamy 103  materiały audiowizualne. Zbiór ten zawiera zarówno pozycje z literatury pięknej dla dorosłych i młodzieży (powieści obyczajowe, psychologiczne, historyczne, sensacyjne, romanse, kryminały), jak i kilka pozycji z literatury popularno-naukowej (medycyna, religia, historia, geografia, muzyka), które są nagrane na kasety magnetofonowe. Oprócz „Książki mówionej” czytelnicy mogą wypożyczać książki zapisane w formacie MP3 na płytach CD, m.in. kolekcję „Mistrzowie słowa” (21 płyt CD) – dzieła w znakomitych interpretacjach wybitnych polskich autorów według adaptacji Polskiego Radia.. Każdy tom zawiera bogato ilustrowaną książkę przedstawiającą sylwetkę aktora.

Literatura piękna ułożona jest w porządku alfabetycznym, według nazwisk autorów lub tytułów. Księgozbiór literatury popularno-naukowej rozmieszczony jest wg działów Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej.

Korzystanie z wypożyczalni ułatwiają katalogi: alfabetyczny i systematyczny. W razie potrzeby fachowej pomocy udzielają czytelnikom bibliotekarze z odpowiednim przygotowaniem zawodowym. Z wypożyczalni mogą korzystać czytelnicy w wielu od 16 lat. Czytelnik może wypożyczyć książki do domu na okres jednego miesiąca. W uzasadnionych przypadkach na prośbę czytelnika okres ten może być przedłużony o kolejny miesiąc. Jednorazowo wypożyczyć można nie więcej niż 5 książek. W wypożyczalni obowiązuje wolny dostęp do półek, dlatego czytelnik sam dokonuje wyboru książek, w razie potrzeby skorzystać może z pomocy bibliotekarza. Ze zbiorów „książki mówionej” mogą korzystać wszyscy zainteresowani czytelnicy bibliotek należących do sieci MBP w Świeciu, choć pierwszeństwo mają czytelnicy niewidomi, niedowidzący oraz członkowie PZN.

 


Zbiory biblioteki głównej oraz poszczególnych filii:

Komentarzy (0)

Cancel or