wtorek, 12 kwiecień 2022 11:42

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2022

Czytelnicy, miłośnicy, użytkownicy!

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jeśli jesteś miłośnikiem literatury i interesuje Cię wszystko co jest z nią związane, to zapraszamy do wspólnego świętowania.

19.04. Chwila dla książkofila

We wtorek, 19 kwietnia na naszej stronie internetowej zostanie udostępniony quiz literacki „Książki – instrukcja obsługi” . Możecie go rozwiązać samodzielnie lub ze znajomymi. Cel jest jeden – dobra zabawa z literaturą i wzbogacenie wiedzy o Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich.

20 – 22.04 Szukajcie, a znajdziecie

Od środy 20 kwietnia rusza trzydniowy (20, 21, 22.04) konkurs Puzzle z Czerwoną Różą,

w którym do zdobycia jest książka „Świeccy”, opatrzona autografem autora. Konkurs polega na odnalezieniu puzzli i ułożeniu z nich obrazka. Aby tego dokonać, należy odwiedzić naszą bibliotekę przy ul. Sienkiewicza 4 w Świeciu w wyznaczone dni, rozwiązać zagadki i odnaleźć wszystkie elementy układanki ukryte w budynku. Warunki uczestnictwa oraz zasady konkursu znajdziecie tutaj: (link do regulaminu). Losowanie nagrody odbędzie się w sobotę o godz. 16.50 i będzie transmitowane na żywo na facebookowym profilu biblioteki. Szczęśliwca wylosuje nasz gość Marcel Andino Velez.

Spotkanie z autorem „Świeckich”

W sobotę 23 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcelem Andino Velezem, autorem powieści „Świeccy” – książki, dzięki której nasze miasto zyskało rozgłos w literackim świecie. Do rozdania mamy dla Was 60 wejściówek, które odebrać można osobiście w siedzibie biblioteki. Uwaga, obowiązuje kolejność zgłoszeń – zatem kto pierwszy, ten lepszy!

Plakat Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Link do regulaminu konkursu Puzzle z Czerwoną Różą