wtorek, 15 wrzesień 2020 09:20

"Bądź EKO z Biblioteką" - sadzenie roślin

10 września rozpoczęliśmy sadzenie drzew i krzewów na terenie biblioteki. Jako pierwsi o posadzenie roślin zostali poproszeni partnerzy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu, którzy w różnorodny sposób wspierają naszą działalność. W tym dniu „swoje” drzewko w imieniu Starostwa Powiatowego posadziła Sekretarz Powiatu Iwona Karolewska, prezes „Eko-Wisły” Tadeusz Werkowski, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Wójcik oraz prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej Mirosław Sejkowski. Kolejnego dnia okazałą jodłę posadził Burmistrz Świecia – Krzysztof Kułakowski. Swoje drzewko ma również Pizzeria „Guccio”, która od samego początku swojej działalności wspiera różnorodne akcje biblioteczne. Łącznie na terenie przyległym do biblioteki pojawi się dwadzieścia siedem nowych drzew i krzewów.

Oprac.
Wioletta Duda