piątek, 12 sierpień 2022 11:10

Rodzinne warsztaty edukacyjne – Zaproś las do domu

W dniach 27 lipca i 3 sierpnia b.r. w głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu odbyły się rodzinne warsztaty edukacyjne pod hasłem: „Zaproś las do domu”. Uczestnicy zajęć, zarówno dorośli, jak i dzieci, mieli okazję stworzyć własne kompozycje roślinne w szkle. Prace poprzedziła krótka prezentacja: Budowa i warstwy lasu naturalnego. W jaki sposób warstwy lasu można przenieść do szkła. Jak samodzielnie wykonać las lub pustynię w szkle? Co zrobić, aby pięknie się rozrosła i cieszyła oczy przez długie lata. W obu spotkaniach brała udział bardzo liczna grupa zainteresowanych, każdy miał okazję  wykonać własne dzieło i oczywiście zabrać je do domu. Powstały piękne aranżacje w odcieniach soczystej zieleni, ozdobione mchem chrobotkiem i kamyczkami, muszelkami, kolorowymi piaseczkami i suszonymi roślinami egzotycznymi.

Zajęcia zostały dofinansowane przez Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu.