piątek, 22 październik 2021 06:22

„Zerówka” w bibliotece w Czaplach

Poznajemy krainę barw z szarą myszką

W czwartek 21 października bibliotekę odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego z p. Stefanem.

Dzieci wysłuchały historii szarej myszki, która jest smutna z powodu szarego ubarwienia swojego futerka. Wybiera się  na wędrówkę po krainach różnych kolorów, żeby poszukać najlepszej barwy dla siebie. Odwiedza różne krainy, wszystkie barwy są piękne, lecz myszka nie może zdecydować się, którą wybrać. Nagle spotyka wilka, który jest piękny, mądry, odważny i jest szary tak jak myszka. Zaczyna doceniać kolor swojego futerka.

Piękna, kolorowa książka M. Strzałkowskiej „Szara myszka i kolory” prowadzi przez krainę barw, ale też pokazuje, że warto doceniać swoje zalety.

Dzieciom bardzo podobała się opowieść o myszce. Na zakończenie dostały obrazki do pokolorowania ulubionymi barwami. Postanowiliśmy spotykać się w bibliotece częściej.

Elżbieta Łucka