ul. Sienkiewicza 4, 86-100 Świecie

kontakt@bibliotekaswiecie.pl  facebook   YouTube   Instagram

piątek, 24 wrzesień 2021

lista wydarzeń

Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan

Piątek, 24 wrzesień 2021 , 17:00

„Ci, o których piszę, to są wszystko moje fascynacje. Piszę tylko o tych, których kocham.”
- Mariola Pryzwan
24 września 2021 o godz. 17.00 odbędzie sie spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan, zatytułowane „Anegdoty o bohaterach moich książek”.
Mariola Pryzwan – autorka, która przez całe swoje dorosłe życie zbiera materiały i wspomnienia o swoich ulubionych bohaterach, z właściwą sobie elegancją i skrupulatnością tworząc z nich jedyne w swoim rodzaju biografie. Ze wspomnień złożyła książki: o Annie German, Annie Jantar, Irenie Jarockiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Halinie Poświatowskiej, Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej, Zbyszku Cybulskim, Władysławie Broniewskim. Natomiast z wypowiedzi samych bohaterów powstały książki: „Anna German o sobie” i „Zbigniew Cybulski o sobie”.
Jej pasją są wędrówki śladami bohaterów, spotkania z ich bliskimi, zdobywanie dokumentacji o nich. Do tego dochodzi zainteresowanie teatrem i wspólne z mężem zamiłowania do podróży i polskiej piosenki lat 60. i 70.
Spotkanie organizowane jest w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego przez WiMBP w Bydgoszczy we współpracy z Instytutem Książki
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Dane adresowe

MBP Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

ul. Sienkiewicza 4, 86-100 Świecie

NIP: 559-18-84-328

logo glowne.jpg

 

Media