Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży

Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży mieści się na piętrze Biblioteki Głównej. Na blisko czterystu metrach kwadratowych przestrzeni znajduje się księgozbiór dla dzieci i młodzieży, audiobooki, prasa dziecięco-młodzieżowa, gry planszowe, stanowiska komputerowe, iPady, Kącik Maluszka, Strefa Relaksu oraz Sala Konferencyjna (z konsolą X-BOX ONE). W pomieszczeniu tym odbywają się również zajęcia zorganizowane, spotkania autorskie czy przedstawienia teatralne. Na piętrze znajduje się także przestrzeń wystawowa.
Oprócz udostępniania księgozbioru pracownicy działu prowadzą szeroko zakrojoną działalność popularyzującą czytelnictwo. W naszej ofercie znajduje się wiele tematów lekcji bibliotecznych, które poruszają różnorodną tematykę. W większości zajęcia prowadzone są w formie warsztatów. Spotkania skierowane są do grup zorganizowanych (terminy i tematy należy umawiać osobiście lub telefonicznie).
Najmłodsze dzieci zapraszamy do klubów dziecięcych: Klubu Maluszka, Klubu 5-ciolatka „Wiewiór” oraz Akademii Żaczka. Dodatkowo zapraszamy na „Wakacyjne czwartki z biblioteką”, „Głośne czytanie bajek”, zajęcia w czasie ferii zimowych oraz warsztaty rękodzielnicze.
Podsumowując: Oddział dla dzieci to miejsce, w którym można twórczo spędzić czas wolny. Zachęcamy do czytania korzystając z najwygodniejszych w mieście „puf sako”. U nas zawsze znajdzie się miejsce do odrobienia lekcji lub wykonania projektu. Gry planszowe, puzzle, kolorowanki i łamigłówki czekają na odważnych. Naszymi gośćmi są często „rodziny czytelnicze”, które budują więzi międzypokoleniowe w przyjaznej, bibliotecznej atmosferze.
Czekamy na Was w Oddziale dla Dzieci!

DOŁĄCZ DO NAS, ZADZWOŃ LUB NAPISZ I UMÓW SIĘ

+48 52 333 48 10 kontakt@bibliotekaswiecie.pl

Katalogi i zbiory

Przejdź do katalogów i zbiorów znajdujących się po prawej stronie.

katalog biblioteki logolegimi logo ibuk logoczytaklogo2

maj 2020