ul. Sienkiewicza 4, 86-100 Świecie

kontakt@bibliotekaswiecie.pl  facebook   YouTube   Instagram

Filia nr 5 Marianki

Filia nr 5 na Mariankach oferuje Czytelnikom ponad dwadzieścia tysięcy tytułów, zgromadzonych w dwóch oddziałach: dla dorosłych oraz dzieci. Księgozbiór obejmuje zarówno pozycje literatury pięknej jak i tytuły popularno-naukowe. W naszej ofercie znajdą Państwo również sukcesywnie powiększający się zbiór audiobooków, liczący obecnie ponad dziewięćset pozycji do słuchania.

Ponadto wbibliotece skorzystać można z odpłatnej usługi ksero i drukowania. Jest także miejsce, w którym czytelnicy poczytać mogą prasę oraz dwa miejsca z dostępem do komputera.

Oferta dla dorosłych:

W oddziale dla dorosłych od dziewięciu lat działa Dyskusyjny Klub Książki.Jego członkowie spotykają się raz w miesiącu (ostatni czwartek miesiąca), by przy kawie podyskutować o lekturze. Obecnie klub na Mariankach skupia dziewięciu stałych członków i ma na swoim koncie kilkadziesiąt omówionych tytułów.

Warsztaty DIY to oferta skierowana do dorosłych i młodzieży. W ramach zajęć realizujemy zarówno projekty dla instytucji jak i uczymy się samodzielnego tworzenia rzeczy użytkowych. Przyświeca nam idea recyklingu i dobrej zabawy J. Terminy spotkań oraz ich tematyka obwieszane są z dwutygodniowym wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej i portali społecznościowych.

Oferta dla dzieci:

Już od blisko dekadyw oddziale dla dzieci działaGrupa Zabawowa, która skupiamaluchy w wieku od 2 do 5 lat. Podczas cotygodniowych zajęć rodzice wspólnie z dzieckiem bawią się  i uczą w otoczeniu bibliotecznego księgozbioru.Nabór na rok szkolny odbywa się we wrześniu, wówczas tworzona jest stała, sześcioosobowa grupa. Więcej informacji na temat działalności Grupy uzyskać można pod nr telefonu 52 33 15110 lub w siedzibie filii.

Lekcje biblioteczne są nieodłącznym elementem pracy oddziału dla dzieci. Pragniemy, aby dzieci poznały inną stronę biblioteki – miejsca zaczarowanego i wypełnionego  wiedzą. Dlatego też nasza Filia na stałe współpracuje z trzema placówkami przedszkolnymifunkcjonującymi w obrębie Osiedla Marianki. Jesteśmy otwarci na współpracę i żadnych wyzwań się nie boimy, a instytucje zachęcamy do kontaktu.

Wędrująca książka – to nic innego jak wspólne czytanie – bibliotekarka odwiedza przedszkolaków i czyta wybrany utwór. Po skończonej lekturze odbywa się krótka dyskusja na temat przeczytanej książki. Oczywiście poziom dyskusji oraz wybrany tytuł dostosowany jest do wieku dzieci, a spotkania odbywają się w luźnej atmosferze i trwają maksymalnie 40 minut.

Tematyczne warsztaty plastyczne

Zajęcia plastyczne dla dzieci związane z wydarzeniami wpisanymi w kalendarz:

warsztaty świąteczne, warsztaty wielkanocne, zajęcia podczas ferii zimowych i letnich wakacji. Terminy spotkań oraz ich tematyka obwieszane są z dwutygodniowym wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej i portali społecznościowych.


 

DOŁĄCZ DO NAS, ZADZWOŃ LUB NAPISZ I UMÓW SIĘ     


ul. Sienkiewicza 4, 86-100 Świecie

+48 52 333 48 10 kontakt@bibliotekaswiecie.pl

Katalogi i zbiory

Przejdź do katalogów i zbiorów znajdujących się po prawej stronie.

katalog biblioteki logolegimi logo ibuk logoczytaklogo2

Kalendarz

maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dane adresowe

MBP Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

ul. Sienkiewicza 4, 86-100 Świecie

NIP: 559-18-84-328

BIP: www.mbpswiecie.naszbip.pl

Media