środa, 31 marzec 2021 12:16

J. L. Wiśniewski, E. Wojdyło "Nowa Zelandia. Podróż przedślubna"

W ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki zapraszamy na SPOTKANIE online z Januszem Leonem Wiśniewskim i Eweliną Wojdyło w dniu premiery ich najnowszej książki zatytułowanej „Nowa Zelandia. Podroż przedślubna”!

Spotkanie odbędzie się 14.04.2021 (Facebook WiMBP w Bydgoszczy) o godz. 18.00

Janusz Leon Wiśniewski

– naukowiec i pisarz. Pracował w firmie informatycznej tworzącej oprogramowanie dla chemików. Jako pisarz zadebiutował w 2001 r. powieścią „Samotność w sieci”, która przyniosła mu ogromną popularność. Na jej podstawie powstał film i serial. Przetłumaczona została na wiele języków. Kolejne powieści, to m.in. „Bikini”, „Los powtórzony” , 188 dni i nocy” oraz „Między wierszami” (wspólnie z Małgorzatą Domagalik), „Miłość oraz inne dysonanse” (wspólnie z Iradą Wownenko), „Grand”, „Koniec samotności”. Na swoim koncie ma również zbiory opowiadań, m.in. „Zespoły napięć”, „Nazwijmy to miłość”, „Spowiedź niedokończona” „Moje historie prawdziwe” „Łóżko”, „Ślady”, eseje, m.in. „Intymna teoria względności”, „Molekuły emocji”, „Sceny z życia za ścianą”, „Czy mężczyźni są światu potrzebni?”, „Zbliżenia”, a także książki dla dzieci: „W poszukiwaniu Najważniejszego”, „Marcelinka rusza w Kosmos”, „Uczucia” oraz napisana wspólnie z Eweliną Wojdyło „O siedmiu krasnoludkach, które nigdy nie spotkały królewny Śnieżki”.

Ewelina Wojdyło

– polonistka, kreatorka kultury, tutorka, moderatorka debat. Pracuje w V LO im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku. Stworzyła projekt trójmiejski „#Kultura200mOdMorza”. Jest autorką napisanej wspólnie z Januszem Leonem Wiśniewskim książki „O siedmiu krasnoludkach, które nigdy nie spotkały królewny Śnieżki”.

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.
link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1345443132501043/

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu
Wypożyczalnia dla Dorosłych