środa, 18 listopad 2020 06:50

Spotkanie online z Ludwiką Włodek

W ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki 20.11.2020 (Facebook WiMBP w Bydgoszczy, godz. 17.00) zapraszamy na SPOTKANIE online z LUDWIKĄ WŁODEK - socjologiem, wykładowcą na Wydziale Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarką, reporterką, autorką książek. Po uzyskaniu doktoratu z socjologii rozpoczęła pracę publicystyczną jako autorka reportaży z Iranu, Afganistanu, Abchazji, Indii, Rosji i Azji Środkowej, drukowanych przede wszystkim na łamach „Gazety Wyborczej”. Publikowała też w „Wysokich Obcasach”, „Harper’s Bazaar”, „National Georraphic Traveler”. Jako prawnuczka Jarosława Iwaszkiewicza wydała książkę „Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów”. Ma na swoim koncie także reportaże: „Wystarczy przejść przez rzekę”, „Andrzej Mróz. Cudowna, cudowna historia”, „Cztery sztandary, jeden adres. Historie ze Spiszu”.

Spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej książki L. Włodek zatytułowanej „Gorsze dzieci republiki. O Algierczykach we Francji” (premiera: 28 października 2020).

Link do spotkania: https://www.facebook.com/events/2851124061838817/

Więcej w tej kategorii: Spotkanie online z Martą Guzowską »