piątek, 24 wrzesień 2021 12:55

Budujemy domki dla ptaków

(0 głosów)

Budujemy domki dla ptaków.

W miniony czwartek tj. 23 września 2021r. odbyły się warsztaty rodzinne z budowania karmników dla ptaków. Czas zimy jest bardzo niesprzyjającym okresem dla tych skrzydlatych stworzeń. Gdy krajobraz pokrywa śnieg, a ziemia zamarza, ptaki mają problem ze znalezieniem pokarmu. Nasze zajęcia rozpoczęły się od prezentacji nt. „Jak dokarmiać ptaki?”. Odpowiedzieliśmy sobie na pytania: kiedy rozpocząć dokarmianie, czym karmić, czego unikać. Chleb szkodzi ptakom, ponieważ zawiera dużo soli. Poza tym pieczywo bardzo szybko chłonie wodę i pleśnieje. Ludzkie jedzenie nie nadaje się dla ptaków, ponieważ wszystkie produkty przetworzone zawierają sól i cukier. Najlepszą forma dokarmiania są gotowe mieszanki ziaren i zbóż. Uczestnicy obejrzeli także filmik instruktażowy jak samodzielnie wykonać kulę tłuszczową dla ptaków zimujących. Prace nad konstruowaniem karmników przebiegły sprawnie i w bardzo miłej atmosferze. Każdy z zespołów stworzył piękny ptasi domek, który zabrał ze sobą.

Czytany 3605 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 19 październik 2021 12:54
Więcej w tej kategorii: Warsztaty naukowe w Bibliotece »