piątek, 15 październik 2021 06:07

Warsztaty naukowe w Bibliotece

(0 głosów)

W minioną sobotę tj.09.10.2021r., odbyły się niezwykłe eksperymenty z użyciem prądu. Trzy grupy dzieci w wieku od 6 do 17 lat, miały okazję uczestniczyć w ćwiczeniach naukowych Mobilnego Laboratorium „Pasjonaci”. Przekazano sporo wiedzy w przystępnej i ciekawej formie: wszystko o elektryce, elektrostatyce, napięciach. Uczestnicy poznali zasady bezpieczeństwa i najnowsze trendy w elektryce. Przekonali się, czy istnieją bezprzewodowe sposoby przesyłania prądu, a także co to jest lewitacja elektrostatyczna. Dzieci i młodzież sami budowali prosty i bezpieczny obwód elektryczny. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć i dotknąć niezwykłej kuli plazmowej; dowiedzieli się jak wytworzyć prąd. Były eksperymenty z magnesami, magnetyzmem i wszystko o przyciąganiu. Eko żarówki, panel słoneczny, pojazdy na prąd – jak to działa?
oprac. K. Krzemińska

<p>