czwartek, 19 sierpień 2021 09:53

Hece w bibliotece 12.08

(0 głosów)
Łałł, oooo, aaaa... Te i inne dźwięki zagościły w świeckiej książnicy w czasie czwartkowego spotkania. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy i prezentacji na temat dźwięków. W trakcie dwugodzinnego spotkania dzieci „zobaczyły” dźwięk wydobywający się z głośnika, bawiły się magnesami, elektryzowały balony oraz przeprowadzały liczne eksperymenty. Wielkie łał wywołało mleko z kolorowymi plamami, które po dotknięciu patyczkiem tworzyło niesamowite wzory, było doświadczenie z przeciekającym kakao, tzw. lampa „lawa” oraz oczywiście slime.
oprac. Wioletta Duda

Jak działa pralka? Dzieci obserwowały jak brokat "podskakuje" na głośniku Malowanie Trochę fizyki i jeszcze więcej fizyki Eksperymenty Lampa lawa Dzieci ze swoimi dziełami

Czytany 752 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 wrzesień 2021 06:52