czwartek, 19 sierpień 2021 07:09

Hece w bibliotece 22.07.2021

(0 głosów)
Kolejny dzień wakacyjnych zabaw w Bibliotece za nami! W czwartek, 22.07.2021r., bawiliśmy się z naszymi młodymi czytelnikami na świeżym powietrzu. Po zabawach z chustą animacyjną pokonywaliśmy przeszkody, przechodziliśmy przez tunel i graliśmy w kapsle. Wiele emocji wywołało skakanie w gumę. Ale nic, absolutnie nic nie może równać się… z breją. Breję (właściwa nazwa to ciecz nienewtonowska) wykonaliśmy z mąki ziemniaczanej, wody, brokatu i barwników. Jej nietypowe właściwości i konsystencja zachwycały, zwłaszcza wtedy, gdy można było do niej wejść. Następnie, dla ochłody, stoczyliśmy niezwykle wyrównaną bitwę na śnieżki. Zajęcia zakończyły się czytaniem książek o stopach i… o brei ?
Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne Hece w Bibliotece!

Wojna na śnieżki w lipcu :-)Przygotowania do gry w kapslePrzygotowania do gry w kapsleCiecz nieniutonowskaCiecz nieniutonowskaSłuchamy książki czytanej przez p. AnięGramy w kapsleGramy w gumęGramy w gumęGramy w kapslePrzygotowujemy pionki do gry w kapsleGramy w gumęPrzygotowujemy identyfikatoryKażdy chciał spróbować jakie to uczucie zanuzyć nogi w cieczy nieniutonowskiej
Czytany 756 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 wrzesień 2021 06:53