Książka Tygodnia!
Król Rock and Rolla żyje! Przynajmniej w sercach swoich oddanych fanów. W Dzień Elvisa Presleya, który właśnie przypada 8 stycznia proponujemy książkę Johna Parkera „Elvis Presley. Kto zabił króla?”.
Elvis Presley to ikona muzyki i całej popkultury. Jego nazwisko znają wszystkie pokolenia i tak będzie już zawsze.
Nieśmiertelne utwory i filmy, wyjątkowa charyzma to powody, dla których każdego roku w posiadłości Graceland fani hucznie obchodzą dzień jego urodzin – 8 stycznia. Elvis Presley sprzedał ponad 600 milionów płyt i nagrał wiele ponadczasowych hitów, jak choćby „Love Me Tender”, „Hound Dog” czy „Heartbreak Hotel”.
16 sierpnia 1977 roku świat zszokowała informacja o jego śmierci we własnej posiadłości, na dzień przed planowanym rozpoczęciem trasy koncertowej. Wtajemniczeni wiedzieli jednak, że muzyk miał coraz więcej problemów ze zdrowiem. Oficjalnie podaną przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca. Pogrzeb odbył się 18 sierpnia 1977 roku, a piosenkarza żegnały tłumy wielbicieli.
Śmierć Elvisa Presleya podobnie, jak śmierć Marilyn Monroe, wywołała burzę spekulacji. Nikt nie potrafił uwierzyć i zrozumieć jak do tego doszło, że człowiek w tak młodym wieku mógł umrzeć. John Parker dokonał szczegółowej analizy materiałów FBI dotyczących Presleya oraz przeprowadził rozmowy z wymienionymi w nich ludźmi z otoczenia Elvisa, rzucając w ten sposób nowe światło na wydarzenia otaczające śmierć artysty, której przyczyny tak naprawdę, nigdy nie zostały jednoznacznie wyjaśnione.
Wnikliwe rozmowy oraz faktografia ukazuje nam Elvisa, który zostaje agentem FBI, który stara się desperacko zapobiec rozwodowi, który wreszcie zostaje wciągnięty w aferę ubezpieczeniową i oszukany na ok. 20000 dolarów. Książkę czyta się niemal jak powieść kryminalną, a może to życie Elvisa przypominało kryminał? Zachęcamy do lektury!

oprac. Marcin Warmke

https://www.swiecie-mbp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=record&001=SWI%20M13003772