Filia nr 5 osiedle Marianki, Świecie ul. Wyszyńskiego 15

Filia nr - 5 osiedle Marianki, ul. Wyszyńskiego 15

Kierownik – Magdalena Kaszubowska
Pracownicy – Magdalena Bieńkowska, Anna Szumińska, Klaudia Piasecka, Beata Gruszczyńska

mbpmarianki@gmail.com

52 331 51 10

Godziny otwarcia

Poniedziałek – nieczynne

Wtorek 09:00 – 17:00

Środa 09:00 – 17:00

Czwartek 09:00 – 18:00

Piątek 09:00 – 18:00 

Sobota 09:00 – 13:00 (pierwsza sobota miesiąca)

Filia nr 5 na Mariankach oferuje Czytelnikom ponad dwadzieścia tysięcy tytułów, zgromadzonych w dwóch oddziałach: dla dorosłych oraz dzieci. Księgozbiór obejmuje zarówno pozycje literatury pięknej jak i tytuły popularno-naukowe. W naszej ofercie znajdą Państwo również sukcesywnie powiększający się zbiór audiobooków, liczący obecnie ponad dziewięćset pozycji do słuchania.

Ponadto w bibliotece skorzystać można z odpłatnej usługi ksero i drukowania. Jest także miejsce, w którym czytelnicy poczytać mogą prasę oraz dwa miejsca z dostępem do komputera.

Oferta dla dorosłych:

W oddziale dla dorosłych od dziewięciu lat działa Dyskusyjny Klub Książki.Jego członkowie spotykają się raz w miesiącu (ostatni czwartek miesiąca), by przy kawie podyskutować o lekturze. Obecnie klub na Mariankach skupia dziewięciu stałych członków i ma na swoim koncie kilkadziesiąt omówionych tytułów.

Warsztaty DIY to oferta skierowana do dorosłych i młodzieży. W ramach zajęć realizujemy zarówno projekty dla instytucji jak i uczymy się samodzielnego tworzenia rzeczy użytkowych. Przyświeca nam idea recyklingu i dobrej zabawy. Terminy spotkań oraz ich tematyka obwieszane są z dwutygodniowym wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej i portali społecznościowych.

Oferta dla dzieci:

Już od blisko dekady w oddziale dla dzieci działa Grupa Zabawowa, która skupia maluchy w wieku od 2 do 5 lat. Podczas cotygodniowych zajęć rodzice wspólnie z dzieckiem bawią się i uczą w otoczeniu bibliotecznego księgozbioru. Nabór na rok szkolny odbywa się we wrześniu, wówczas tworzona jest stała, sześcioosobowa grupa. Więcej informacji na temat działalności Grupy uzyskać można pod nr telefonu 52 33 15110 lub w siedzibie filii.

Lekcje biblioteczne są nieodłącznym elementem pracy oddziału dla dzieci. Pragniemy, aby dzieci poznały inną stronę biblioteki – miejsca zaczarowanego i wypełnionego wiedzą. Dlatego też nasza Filia na stałe współpracuje z trzema placówkami przedszkolnymi funkcjonującymi w obrębie Osiedla Marianki. Jesteśmy otwarci na współpracę i żadnych wyzwań się nie boimy, a instytucje zachęcamy do kontaktu.

Wędrująca książka – to nic innego jak wspólne czytanie – bibliotekarka odwiedza przedszkolaków i czyta wybrany utwór. Po skończonej lekturze odbywa się krótka dyskusja na temat przeczytanej książki. Oczywiście poziom dyskusji oraz wybrany tytuł dostosowany jest do wieku dzieci, a spotkania odbywają się w luźnej atmosferze i trwają maksymalnie 40 minut.

Tematyczne warsztaty plastyczne

Zajęcia plastyczne dla dzieci związane z wydarzeniami wpisanymi w kalendarz:

warsztaty świąteczne, warsztaty wielkanocne, zajęcia podczas ferii zimowych i letnich wakacji. Terminy spotkań oraz ich tematyka obwieszane są z dwutygodniowym wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej i portali społecznościowych

 

 

Wydarzenia i zaproszenie

DKK na Mariankach znowu działa!

DKK na Mariankach znowu działa!

          DKK na Mariankach znowu działa! W poniedziałek, 22 kwietnia, po ponad dwuletniej przerwie swoją działalność wznowił Dyskusyjny Klub Książki działający przy Filii nr 5. Odświeżone wnętrze zachwyciło członkinie klubu, temat rozmowy zaś wyjątkowo skupił się...

czytaj dalej
Dzień otwarty w F5

Dzień otwarty w F5

Idzie wiosna – ruszamy i my! Po baaaardzo dłuuugiej przerwie biblioteka na Mariankach wznowiła swoją działalność! Dlatego zapraszamy zarówno nowych jak i stałych bywalców do Filii nr 5 przy ulicy Wyszyńskiego 15 na Czwartkowy Rozruch Głowy czyli Dzień Otwarty w...

czytaj dalej