O AED naucz się – Mały Blankusz

29 czerwca 10:00 13:00

Fantom do nauki reanimacji do niego podłączony AED

No to zaczynamy!

Dokładnie 29 czerwca rusza projekt Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie „Miej serce – ratuj serce!”, do którego realizacji została zaproszona Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu oraz my, czyli Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu 🙂

3×3, czyli trzy soboty i trzy szanse, by zdobyć umiejętność obsługi zewnętrznych defibrylatorów AED oraz podstawową wiedzę z zakresu udzielania przedmedycznej pomocy. W namiocie szkoleniowym, który kolejno pojawi się przy Małym Blankuszu, plaży w Decznie oraz przy Bibliotece na Mariankach, czekać będzie zespół szkolący wytypowany przez KPPSP w Świeciu oraz dwie bibliotekarki, które zajmą się animacją najmłodszych; dodatkowo uczestnicy otrzymają bezpłatne poradniki „Pierwsza pomoc”. Pamiętajcie, to krótkie szkolenie, a wiedza na całe życie.

Mały Blankusz

ul. Ks. S. Krausego