KSIĄŻKA TYGODNIA 
„Magdalena Samozwaniec 91 wspomnień o pierwszej damie polskiej satyry” 
Gracjana Miller-Zielińska, Rafał Podraza
Jaką osobą naprawdę była Magdalena Samozwaniec? Nie tylko błyskotliwą satyryczką, ale także córką, siostrą, przyjaciółką i kobietą o niezwykłym temperamencie, która wyprzedzała epokę.
Wnuczka Juliusza Kossaka, córka Wojciecha Kossaka, młodsza siostra Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, kuzynka Zofii Kossak i ciotka Simony Kossak – wywodziła się z jednej z najsłynniejszych rodzin artystycznych w Polsce. Mogła żyć w cieniu wielkich nazwisk, ale wybrała własną drogę – drogę humoru, ironii i inteligentnej satyry. 

„91 wspomnień o pierwszej damie polskiej satyry” to nie klasyczna biografia, lecz barwny portret złożony z 91 głosów osób, które znały ją osobiście.
Wspominają ją m.in. Jarosław Iwaszkiewicz, Kornel Makuszyński, Danuta Szaflarska czy Andrzej Łapicki. Każde wspomnienie odsłania inne oblicze pisarki – pełne humoru
, ciepła
, odwagi
i ludzkich słabości.
To książka, która nie szuka sensacji. Zamiast plotek pokazuje prawdziwego człowieka – z dystansem do siebie, ciętym językiem i ogromną radością życia.
Znajdziecie w niej anegdoty, listy
, nieznane fotografie
i aforyzmy, które pozwalają zajrzeć za kulisy świata literackich salonów.
Jeśli cenicie książki, które bawią
, wzruszają
i pozostają w pamięci na długo, ta lektura z pewnością Was zachwyci.
Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu po naszą
Książkę Tygodnia!
https://www.swiecie-mbp.sowa.