Czy potrafilibyście przeczytać „Lokomotywę” Juliana Tuwima tak, jakbyście byli… pod wodą? A może znacie jakieś sposoby na poprawę dykcji? 

Uczestnicy Czytania Performatywnego, które poprowadził Patryk Rybus, mieli okazję zmierzyć się z takimi właśnie wyzwaniami. Spotkanie odbyło się w kameralnej atmosferze, co sprzyjało twórczemu eksperymentowaniu z głosem i emocjami. Taka forma pracy wymaga nie tylko zaangażowania, ale też odwagi, kreatywności i gotowości do wyjścia poza własną strefę komfortu.

W trakcie warsztatów czytano m.in. wspomnianą „Lokomotywę” oraz fragmenty „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza – z podziałem na role i z naciskiem na emocje, takie jak złość, radość czy melancholia. Celem było nie tylko opanowanie technik poprawiających dykcję i ekspresję, ale przede wszystkim – odkrycie, jak poprzez sposób czytania można jeszcze lepiej oddać sens i nastrój tekstu.

Było twórczo, intensywnie i naprawdę zabawnie – bo kiedy literatura staje się działaniem, wszystko staje się możliwe.

Wydarzenie było częścią festiwalu książki dla dzieci i młodzieży pod nazwą ,,Literacki Odlot” i zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Logo przedstawia szary skrót „MBP” (Miejska Biblioteka Publiczna), z literą „P” zakończoną czerwonym elementem przypominającym zakładkę do książki. Pod skrótem znajduje się pełna nazwa instytucji: „Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu” zapisana czerwonymi literami. Styl logo jest nowoczesny i elegancki.
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.